EVLİLİLİK/AİLE İLİŞKİ TERAPİSİ

Evliliğinizde ya da eşinizle ilişkinizde kendinizi ezilmiş mi hissediyorsunuz? Kalbiniz kırık, incinmiş ve yapayalnız. Seviliyor ve değer veriliyordunuz ama şimdi geriye pişmanlık ve güceniklik kaldı ve kendinizi tamamen sıkışmış mı hissediyorsunuz? Ankara Evlilik Terapisti ve Aile Terapisti olarak tarafların iletişimlerinde ve gerilimi çözmede daha iyi yollar bulmalarına yardım ediyorum. Çatışma, stres, anlaşmazlıklarla başa çıkmak için yeni yollar bulmak için çalışıyorum.

Evlilik ve Aile Terapisti psikoterapi ve aile sistemleri alanında eğitim almış, evlilik, çift ve aile sistemleri bağlamında mental ve duygusal bozuklukları teşhis ve tedavi eden uzmandır.

Ailelerin ilişki ve davranış sorunlarıyla başa çıkmasına yardım eden uzman aile terapisti uzun vadeli çözüm bulur.

Aile ve evlilik terapisti olarak farklı geçmişten gelen ailelerle çalışıyorum.

Evlilik ve aile terapisti olarak çiftlere, ailelere ve bireylere aile odaklı tedaviler sunuyorum. Cinsel istismar, uyuşturucu kullanımı, kriz durumları dahil aile bağlamında yaşanan sorunların çözümünde bireylere ve ailelere sorunlarıyla başa çıkma becerileri öğretiyorum.

Hiçbir evlilik ya da aile mükemmel değildir. Aslında birçok kişi ailelerinde ciddi problemler olduğunu ifade ediyor.

Her aile farklı türden problem yaşar. Yine de birçok ailenin ortak olarak yaşadığı ve strese ve probleme yol açan çatışmalar vardır. Bazı yaygın evlilik ve aile problemleri arasında kimlik, kıskançlık, ekonomik anlaşmazlıklar, çocuk yetiştirme, ev işlerinin paylaşımı, madde kullanımı, akıl hastalıkları, ergenlik sorunları vardır.

Aile ve Evlilik Terapisi nedir?
Ailenin davranış kalıpları bireyi de etkiler, bu nedenle bu da tedavi planının parçası olmalıdır. Evlilik ve aile terapisinde tedavi alanı sadece bir kişi terapiye gelse bile sadece kişi değildir. Kişide yerleşmiş olan ilişkiler bütünüdür.

Evlilik ve aile terapisi;

Kısa
Çözüm odaklı
Belirli, ulaşılabilir terapötik hedefli
Hedefi belirli
olarak düzenlenir.

Aile ve evlilik terapisti depresyon, evlilik problemleri, anksiyete, bireysel psikolojik problemler ve anne-baba ile çocuk problemleri dahil çeşitli ciddi klinik problemleri tedavi eder.

Araştırmalar evlilik ve aile terapisinin standart bireysel terapi kadar hatta bazı durumlarda bireysel terapiden daha etkili olduğunu gösteriyor. Mesela, yetişkin şizofrenisi, efektif bozukluklar, alkolizm ve uyuşturucu kullanımı, çocuk yetiştirme anlaşmazlıkları, ergen uyuşturucu kullanımı, anoreksia, otizm, kronik fiziksel hastalıklar ve evlilik stresi ve çatışmaları gibi konularda.

Evlilik ve Aile Terapisi ne kadar sürer?
Evlilik ve aile terapisi genellikle kısa dönemli terapidir; ortalama 12 seansta biter. Hem evlilik terapisi hem de aile terapisi bireysel terapiye göre ortalama olarak daha kısa sürelidir.

Sıcak, şefkatli ve yargısız bir ortamda çiftlerin ilişki problemlerini çözmelerinde destek eli olmak için objektif bir gözle buradayım.

Eşlerin birbirleriyle yeniden duygusal bağ kurmalarına ve aldatma, çocuk kaybetme ya da kısırlık gibi krizlerden sonra ilişkilerini yeniden kurmalarına yardım edecek zengin deneyime sahibim

Benim evlilik terapisine yaklaşımım sadece çiftlerin yüzleştiği problemleri çözmeye yönelik değil aynı zamanda birbirlerine karşı duydukları seviyi ve ilgiyi de tekrar canlandırmaya yöneliktir

Ankara Evlilik Terapisti ve Aile Terapisti olarak aile ilişkilerindeki problemleri çözmek ve daha pozitif etkileşimi oluşturmak için ailelerle ve çiftlerle çalışıyorum.

Sorun ister sizden,ister eşinizden, çocuğunuzdan hatta krizdeki anne-babadan kaynaklansın Ankara Aile Terapisi yardım edebilir.

TOP